Kurs online: Tabele przestawne w analizie danych, modelowanie i prognozowanie procesów

16.04.2020

Tabele przestawne w analizie danych, modelowanie i prognozowanie procesów

 Firmy nie zawsze wykorzystują potencjał kryjący się w zbiorach danych. Analiza dużych ilości, często niepełnych informacji wymaga znajomości odpowiednich metod statystycznych oraz znajomość odpowiednich narzędzi i technologii. Znajomość metod i umiejętność wykorzystania narzędzi zawartych wraz z dodatkami w arkuszu kalkulacyjnym EXCEL, pozwala wydobyć informacje zawarte w gromadzonych bazach danych. Umiejętność odnajdowania i analizy zjawisk w dużych zbiorach danych stają się koniecznością we współczesnym zarządzaniu. Sprawne przetwarzanie danych pozwala podejmować skuteczne i konkurencyjne decyzje - a to zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.

Jednym z narządzi Excela, pozwalających na wykonywanie różnego rodzaju analiz są tabele przestawne, które wraz z różnymi dodatkami, dają ogromne możliwości w analizie i agregacji danych. Umożliwiają wykonać złożone analizy na podstawie dużych zbiorów zawierających różne informacje, przykładowo handlowe, produkcyjne, finansowe itp. Są bardzo efektywnym narzędziem, pozwalającym tworzyć czytelne zestawienia czy podsumowania danych. Analizy stanowią podstawę do tworzenia różnego rodzaju raportów, umożliwiających podejmowanie istotnych decyzji na różnych poziomach zarządzania.

            

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które zajmują się, bądź będą zajmować się różnego rodzaju analizami oraz prognozami kluczowych informacji, procesów. Uczestnik szkolenia oprócz tabel przestawnych zapozna się także z zaawansowanymi funkcjami arkusza kalkulacyjnego. Pozna techniki i narzędzia niezbędne do bardziej zaawansowanych analiz takie jak narzędzia Solver, wybrane funkcje zawarte w dodatku AnalisysToolPak. Zapozna się z techniką prognozowania różnych procesów.

  •          Zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meetings.
  •          Uczestnicy po dokonaniu opłaty otrzymają na wskazane adresy e-mail z zaproszenia wraz z linkami aktywacyjnymi.
  •          Pamiętaj o sprawdzeniu poprawności podawanego adresu email!
  •          Wymagania sprzętowe do kursu online:
             -Komputer z aktualną wersją przeglądarki
             -Internet o minimalnej prędkości pobierania 2 Mb/s (sprawdź)

 

Centrum Kształcenia Zawodowego w Częstochowie

ul. Jagiellońska 141, 42-200 Częstochowa

tel.: 697 818 621, 697 818 686
e-mail
czestochowa@zdz.katowice.pl

Karta uczestnictwa w kursie do pobrania poniżej ↓

 

 

 

Pliki do pobrania